Valguskastide lambid.
Valgusreklaamide valgustus on peamiselt tehtud kahel viisil – päevavalguslampidega (e. luminofoorlampidega ) valgustus ja Led lampidega valgustus.
Luminofoorlambid ehk päevavalguslambid on valguskastide kõige levinum valgustus. Need on erineva pikkusega, 1 m , 120 cm lambid või ka 150 cm pikad lambid.
Luminofoorlampide võimsused on seotud lamide pikkusega. Näiteks 120 cm pikkused päevavalguslambid on 36W võimsusega ja 1 m – pikkused lambid on võimsusega 30W.
Lambid pannakse kastidesse vastavalt kastide mõõtudele, jättes lampide vahele kuni 20 cm vahed.
Luminofoorlampide käivitamiseks kasutatakse startereid, mis annavad lampidele põlemise impulsi. Selleks, et vooluringist tuleks lampidele peale stabiilse tugevusega vool,
pannakse lampidele vahele drosselid, mis hoiavad voolu lampides stabiilsena. Drosseleid on kahte liiki – mehaanilised drosselid, mis lasevad läbi teatud tugevusega voolu. Igale lambile pannakse juurde
üks tema võimsusele vastav drossel – s.t. kui on 36W lamp, siis pannakse ka 36W drossel. Lisaks on ka elektroonilisi drosseleid, mis hoiavad voolu stabiilsena elektrooniliselt, elektroonilised drosselid
võib ka ühendada mitmete luminofoorlampide järgi korraga.
Valguskastides võib kasutada ka Led lampe. Need on kallimad kui luminofoorlambid, kuid neil on väiksem elektri kulu, samuti on neil pikemaajalisem vastupidavus.
Led-lampidega ühendatakse trafo. Trafo moondab vooluvõrgust tuleva võimsama elektrivoolu väiksemaks – Led-lampide võimsusele vastavaks elektrivooluks.
Valgustähtede valgustus.
Valgustähtede sees kasutatakse tänapäeval peamiselt led – lampe. Suuremate tähtede puhul saab kasutada ka väiksemaid luminofoorlampe – näiteks 30 cm pikkuseid väikeseid päevavalguslampe.
tähtede sees võivad olla ka vastavalt tähe kujule painutatud lambid – neoontorudest lambid, kuid nende tootmine on kallis ja Led valgustuse arenguga on neoontorude kasutamine valgustähtede sees tunduvalt vähenenud.